x

Tööandjate värbamistrendide küsitlus 2020

Trendid tööturul on täielikult suunda muutnud

 

 

Eriolukorrast tingitud piirangud on suuremal või vähemal määral puudutanud kõiki ettevõtteid ja toonud kaasa suured muutused tööturul ning ka tööandjate tööturukäitumises. Kui veel märtsi alguses oldi uute töötajate tööle võtmise suhtes optimistlikud ja kurdeti töötajate puuduse üle, siis märtsi lõpuks seisid mitmed tööandjad silmitsi koondamisvajadusega, selgus Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee tööandjate küsitluse tulemustest.

Märtsis korraldatud küsitluse eesmärk oli välja selgitada trendid ja praktikad töötajate värbamisel. Kuna märtsi keskel kuulutati riigis välja eriolukord ja tööturul hakkasid toimuma kiired muutused, täiendati ankeeti koondamisplaanide ja eriolukorraga toimetuleku küsimustega. Küsitluse tulemustest joonistuvad selgelt välja nii muutused tööandjate hinnangutes kui ka tööturukäitumises enne ja pärast eriolukorra väljakuulutamist.

avaleht varbamispraktikad 2020

Kui enne eriolukorra väljakuulutamist leidis 74% vastajatest, et tööturul on neile vajalikke töötajaid puudu ja see hinnang sarnanes varasemate küsitluste tulemustega, siis pärast eriolukorra kehtima hakkamist märkis vaid 50% tööandjatest, et vajalikke töötajaid on puudu. 38% ütles, et vajalikke töötajaid on piisavalt. Ilmselt on praeguseks arvamused veelgi enam muutunud.

Sama juhtus ka hinnangutega töötajate leidmise keerukusele. Enne eriolukorra väljakuulutamist hindas 59% vastajatest, et töötajate leidmine on viimasel ajal keerulisemaks muutunud. Pärast eriolukorra väljakuulutamist hindas aga vaid 38% vastajatest, et töötajate leidmine on keerulisemaks muutunud. 9% ütles ka, et see on lihtsamaks muutunud.

Tööandjad on tõmmanud pidurit ka uute töötajate värbamisplaanidele – kui varasemate küsitluste tulemustest oli näha, et enamik vastajaid plaanis tööle võtta uusi töötajaid, siis pärast eriolukorra väljakuulutamist oli uusi töötajaid tööle võtta kavatsevaid tööandjaid märksa vähem.

Aprillis käivitasid Palgainfo Agentuur ja tööportaal CVKeskus.ee tööandjate kiirküsitluse, mille tulemused näitavad, et lähikuudel plaanib uusi töötajaid tööle võtta vaid 35% vastanutest.

Mitmed tööandjad on eriolukorra piirangute tõttu sunnitud ka töötajaid koondama – viimastel kuudel oli koondanud 20% aprillis korraldatud küsitluses osalejatest, lähikuudel plaanib seda teha 13% vastajatest.

Koroona viiruse levik ja eriolukorra väljakuulutamine mõjutas ka värbamispraktikate küsitlusele vastajate arvu, mis oli kahe eelmise aastaga võrreldes väiksem – kokku vastas küsitlusele 353 tööandjat, varem on vastajate arv olnud üle 500. Mitmed tööandjad ütlesid, et jätavad vastamata, kuna neil on väga keeruline oma plaanide kohta midagi öelda.

Aprillis korraldatud tööandjate kiirküsitlusele vastas 698 tööandjat.

 

Põhjalikud uuringu tulemused e-väljaande ja interaktiivsete infograafikute kujul on saadaval uuringus osalejatele ja tellijatele.

Mais jätkame uuringut töötasude andmete kogumisega, et selgitada välja, millised on töötasude muutused erinevatel ametitel. Vaadake töötasude uuringu kohta lähemalt siit.

Vaadake ka tööandjate kiirküsitluse tulemusi põhipalkade muutuste kohta.

 

 

 

Värbamistrendid 2020 tellimisvorm
Tellin
Invalid Input
Hinnad
Invalid Input


Hindadele lisandub käibemaks.

Tellija andmed

Nimi*
Invalid Input
E-post*
Invalid Input
Organisatsiooni nimi
Invalid Input
Organisatsiooni aadress
Invalid Input

 


 

Tööandjate värbamispraktikate küsitlus 2020

 

2020. aasta märtsis korraldasid Palgainfo Agentuur ja tööportaal CVKeskus.ee tööandjate värbamisküsitluse, mis toimus juba kolmandat aastat järjest.

Küsitluse eesmärk oli välja selgitada trendid ja praktikad töötajate värbamisel. Kuna märtsi keskel kuulutati riigis välja eriolukord ja tööturul hakkasid toimuma kiired muutused, täiendati ankeeti koondamisplaanide ja eriolukorraga toimetuleku küsimustega.

Kõik vastajad said:

  • tasuta põhjaliku e-väljaande „Värbamistrendid 2020"
  • kohe pärast vastamist alla laadida uuringu tulemuste väljavõtte „Tööturukäitumine ja eelistused tööandja valimisel sügistalvel 2020"
  • kohe pärast vastamist alla laadida töötajate eelistused tööandja valimisel (XLSX)
  • osaleda auhindade loosimises, milleks on kolm raamatut Äripäeva raamatuklubilt: Helo Tamme „Praktiline värbamisturunduse käsiraamat".

Küsitlusele vastamise tähtaeg oli 31. märts 2020.

 

 

 

Varbamistrendide 2020 vastajale 

 


Auhinnad osalejatele

Auhinnad loosime välja 2. aprillil 2020 kõigi vastajate vahel, kes oma kontaktid jätavad.

 

Ari klubi

Kolm raamatut Äripäeva raamatuklubilt 

  • Helo Tamme „Praktiline värbamisturunduse käsiraamat"

 Vaadake lähemalt

Vaarkaitumine KAAS

 CVKeskus BW

Personaliotsingutel küsige nõu CVKeskus.ee värbamisspetsialistidelt

CVKeskus.ee on Eesti edukaim personaliotsingu ettevõte, kus töötavad värbamisspetsialistid viivad aastas läbi ligikaudu 2000 tööintervjuud. Kui olete lähiajal alustamas uute töötajate värbamisega või vajate abi mõne olemasoleva personaliotsinguga, siis küsige nõu telefonil 699 7680 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Tutvuge värbamisteenuste valikuga lähemalt